Etkili Sunum Becerileri Eğitimi


PS – BT – 01

 
Eğitimin Hedefi
 
Müşterinin ya da şirketinizin üst yöneticilerinin karşısında, belki de bir konferans salonunda yüzlerce kişinin önünde bir fikri iyi bir şekilde savunmak, bir mesajı etkin olarak iletmek, insanların sizden etkilenmesini ve mesajınızın algılanmasını sağlamak size ne kadar çekici geliyor ? Pek çoğumuz bu işi terlemeden, heyecanlanmadan, kelimeleri birbirine karıştırmadan yapamıyor. Çoğu zaman da korku ve panikle ‘Mesajı unutmak’ da söz konusu olabiliyor ! Bu eğitim, farklı bölümlerden çalışanların, ancak özellikle müşteri karşısında akıl ve duygu dengesini çok iyi şekilde kurması gereken satıcıların katılması gereken bir eğitimdir. İletişim kurmak, sunumda dikkat edilecek hususları ve sunum tekniklerini kavramak, ses tonu ve dış görünüm hakkında farkındalık yaratmak, eğitimin hedeflerindendir.
 
İçerik
 
Sunuma Hazırlık ve Planlama Sunum Lojistiği, Görsel Malzeme Kullanımı, Sunumun Giriş ve Kapanış Çalışmaları, Sunuma Zihinsel Prova Yapmak, Sunum Heyecanı ile Baş Etme, İletişim Becerilerinin Arttırılması, Nefes Kullanımının Faydaları.
Sunum Hedefleri Mesajların Etkin Kılınması, Grup Dinamiklerini Yönlendirmek, İzleyiciyi Sunuma Katmak, Ses Tonu ve Sesin Kullanımı, İçeriğin Bedendiliyle Desteklenmesi. 
Sunum Anı Sunum'da 5 N 1K Tekniği, Bedendili Kullanımı, İzleyiciyi İkna Etme, Alan Kullanımı, Davranış ve Duygular, İzleyiciyi Okuma Teknikleri, İzleyicilerin İlgilerinin Sürekli Kılınması, Zor Katılımcılarla Başa Çıkmak, Soruları Yanıtlamak, Ne ve Nasıl Faktörlerini Birlikte Kullanmak. 
 
Süre
 
2 Gün.
 
Kimler Katılmalı
 
Satış sektöründe çalışanlar, müşteriye sunum yapanlar, Yönetime sunum yapanlar, Yöneticiler, ajans çalışanları, eğitmenler, öğretmenlar, topluluk karşısında konuşma yapanlar, sunum yapanlar, her seviyeden katılımcı (16-20 kişilik gruplar).