Demet İNCİRCİ, ASAŞ ALÜMİNYUM


ASAŞ Alüminyum Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde başlayan “Yalın Altı Sigma” metodunu uygulayarak süreçlerin iyileştirilmesi oluşumu içinde Siyah Kuşak olarak yer alma şansına sahip oldum. Bu süreç içinde firmamız, gerek Siyah Kuşak eğitiminin verilmesi gerekse firma içindeki projelerin yürütülmesi konusunda danışmanlık hizmetini YODA Eğitim ve Danışmanlık Firması ’ndan Sayın Cenker Erdamar ’dan aldı.


5 ay boyunca dörder günden oluşan eğitimlerde konunun anlaşılması için gerçek hayattan ve projelerden verilen örneklerin, eğitim esnasında kullanılan sunum araçlarının ve uygulamaların bu yeni metodu öğrenmemize oldukça faydası oldu. Eğitim sonrasındaki uygulama sürecinde, verilen ders notlarının ve özellikle birçok farklı alandaki tecrübesi ve yönlendirmesi ile Cenker Bey ’in koçluğunun ciddi bir katkısı oldu. ASAŞ ’da çalışan bir personel gibi Cenker Bey’in :


• Firmamızı tanımaya çalışarak bilakis üretimde kendi de zaman geçirerek bu yeni oluşumu sahiplenmesinin,
• Firma içinde “ Yalın Altı Sigma” kültürünün oturtulması için kişileri teşvik etmesinin,
• Projelerimize firmamızdan örnekler vererek yaklaşmasının,
• Benzer işi yıllardır yapmaktan kaynaklı olarak göremediğimiz bazı konularda olaylara farklı bakış açılarından bakmamızı göstererek daha kapsamlı ele almamızı sağlamasının, programın başarıya doğru gitmesi açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum.


Özellikle Cenker Bey ’e birebir yaptığımız koçluk çalışmalarındaki titiz, disiplinli ve hassas bakış açısı, proje esnasındaki yol göstericiliği ve deneyimlerini paylaşması yönündeki verici yaklaşımı için çok teşekkür ederim.


Demet İNCİRCİ
ALUDES Bölüm Müdürü
ASAŞ Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.