Cenker ERDAMAR


1972 Yılında İstanbul ’da doğmuştur. Öğrenim hayatında sırasıyla; F.M.V. Özel Işık Lisesi Matematik Bölümü ’nü, İ.T.Ü. Makina Fakültesi, Makina Mühendisliği, Sistem Dinamiği Bölümü ’nü, İ.Ü. İşletme Fakültesi, İşletme Yönetimi ve Organizasyon Yüksek Lisans Programı ’nı ve İ.Ü. İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü ’nün düzenlediği 1 yıllık CPIM Programını (Uluslararası İşletmecilik Sertifika Programını) üçüncülük derecesiyle tamamlamıştır. Halen İ.Ü. İşletme Fakültesi, İşletme Yönetimi ve Organizasyon Doktora Bölümü öğrencisidir.

 

1992 – 2008 Yılları arasında profesyonel yaşamında sırasıyla; MTE A.Ş. ve OMTAŞ A.Ş. ‘de Stajyer olarak, ÖLÇSAN CAD TEKNOLOJİLERİ A.Ş. firmasında Satış ve Teknik Destek Bölümünde, BORUSAN MANNESMANN BORU SAN. VE TİC. A.Ş. firmasında, Satınalma Uzmanı, Prism Projesi Ekip Üyesi, Satınalma ve Planlama Uzmanı, İthalat Yetkili Uzmanı, 6 Sigma Proje Yöneticisi (Siyah Kuşak), Eğitim Bölüm Müdürü, Pazarlama ve Eğitim Bölüm Müdürü, Satış Bölüm Müdürü (Segment 2&3) görevlerini sürdürmüştür.

 

Profesyonel kariyeri sırasında şirket içinde ve dışında verdiği eğitimler arasında; Prism Projesi Kullanıcı Eğitimleri, 6 Sigma DMAIC Metodu Eğitimi, 6 Sigma Metodu Yeşil Kuşak Eğitimi, 6 Sigma DMEDI Metodu Eğitimi, 6 Sigma Metoduna Genel Bakış, Satış ve Müzakere Eğitimi, Segment 3 Ürünleri ve Satış Eğitimi, Satış Teknikleri ve Trendler Eğitimi, Üretim ve Fabrikaların Tanıtılması Eğitimi, İnnovatif Satıcı Eğitimi, Satış Psikolojisi Eğitimi, Müşteri Süreçleri Yönetim Eğitimi, Satışta İnnovatif Yaklaşımlar Eğitimi, Firma ve Ürün Tanıtım Seminerleri bulunmaktadır.

 

YODA Eğitim Danışmanlık bünyesinde; Yalın Üretim, Yalın 6 Sigma, Satış, Stratejik Yönetim ve Liderlik ana başlıklarında eğitim ve danışmanlık projelerinde görev alan Cenker ERDAMAR, eğitmen ve danışman kimliğinin yanısıra, yönetim ve organizasyon alanında, aynı zamanda koçluk ve mentorluk alanlarında da kendini geliştirmektedir.

 

Çok ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede İtalyanca bilen Cenker ERDAMAR ’ın hobileri arasında; Trekking, Fotoğraf, Gitar Çalmak, Balık Tutmak, Avcılık, Scuba, Basketbol, Tenis, Squash, Pul Koleksiyonu, Sinema, Kitap okumak bulunmaktadır. Cenker ERDAMAR ’ın mensubu olduğu Sivil Toplum Kuruluşları arasında; İMED Denetleme Kurulu Üyeliği, İ.T.Ü. Mezunlar Derneği Üyeliği, Esentepe Rotary Kulübü Kurucu Üyeliği, TEMA Vakfı Üyeliği, Yapı Kredi Kitap Kulübü Üyeliği, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Genel Kurul Üyeliği bulunmaktadır. Cenker ERDAMAR evli ve bir çocuk babasıdır.