Y Neslini Anlamak & Yönetmek Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
Nesillerarası çatışmayı yönetmek hiç bugün olduğu kadar zor olmamıştı ! Kendi karakteristik değer yargılarıyla sıkı sıkıya özdeşleşmiş Y Nesli büyüyor, çoğu şirketlerde orta kademe yöneticilik pozisyonlarına geliyor. 1945 – 1980 döneminin Baby Boomers ve X Nesli Kuşağı ise hayretle izliyor.. Değer yargıları, kişisel haklar, özgürlükler, doğru iş, verimli iş, otoriteye saygı,  sorumluluk, vefa, sadakat ve daha pek çok izafi kavram.. Y Nesli neye önem veriyor, onlar için başarı kriteri ne..
Daha Fazla Detay

İletişim Becerileri & Beden Dili Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
İş hayatında yaptığımız en büyük hata; ilişkilerde ‘Kendiymiş gibi değil, kendimizmiş gibi bakmaktır’. Şirket içinde ya da müşteri karşısında ve hatta özel hayatta, insanlar çoğu zaman birbirlerini yanlış ya da eksik algılıyor. Anladığımızı zannettiğimiz müşterimiz için hatalı çözümler geliştirebiliyoruz. Anladığınız ve anlaşıldığınız kabulüyle yanlış yaptığımız işleri bir düşünün !.. Peki ya duruşumuz ? Bazen sadece elimizin yanlış yerde durması veya farkında olmadan..
Daha Fazla Detay

Uygulamalı İletişim Atölyesi Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
Bilinçli birey kendini ifade etmekle yükümlüdür ! “Beni kimse anlamıyor !”, “Tam 3 kere söyledim, acaba bende mi bir sorun var ?”, “Size birkaç kez söylemeye çalıştım, ama beni dinlemediniz !”, “Hayır, ben onu demek istememiştim !”, “Asıl söylemeye çalıştığım..” !.. Maalesef bu ve benzeri cümleleri iş hayatında yıllardır ve günde onlarca kez duyuyoruz. Teknolojiye yatırım yapan insan, kendini geliştirmeyi unutunca, iletişim kanallarının bu kadar geliştiği günümüzde..
Daha Fazla Detay

Etkili Sunum Becerileri Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
Müşterinin ya da şirketinizin üst yöneticilerinin karşısında, belki de bir konferans salonunda yüzlerce kişinin önünde bir fikri iyi bir şekilde savunmak, bir mesajı etkin olarak iletmek, insanların sizden etkilenmesini ve mesajınızın algılanmasını sağlamak size ne kadar çekici geliyor ? Pek çoğumuz bu işi terlemeden, heyecanlanmadan, kelimeleri birbirine karıştırmadan yapamıyor. Çoğu zaman da korku ve panikle..
Daha Fazla Detay

Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
Günümüzde hızla gelişen teknoloji ve iletişim imkanlarının artması neticesinde dünyanın ‘Sınırsız bilgi denizinde’ farklı kültürel değerlerin kaynaşmasıyla, bir milletin en önemli değerlerinden biri olan ‘Dil’ deforme olmakta, her geçen gün bir takım temel kavram ve kaideler unutulmaktadır. İletişimin kolaylaşması insan ilişkilerine de yansımış, teknolojinin ön plana çıkmasıyla bireysel iletişim ve ifade becerileri her geçen gün daha da kötüye gitmiştir. Sağlıklı ve bilinçli bir bireyin en önemli özelliği..
Daha Fazla Detay

Hitabet ve Bedendili Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
İş ve özel yaşamlarında başarılı olan insanların, iletişim becerilerinin çok gelişmiş olduğunu görüyoruz. İletişimi kuvvetli insanların özgüvenleri yüksek olur ve bu da başarıyı getirir. İletişim becerileri incelendiğinde; karşımızdaki insanın algısının % 55 oranında beden dilimizden, % 38 oranında ses tonumuzdan, % 7 oranında da seçtiğimiz kelimelerden etkilendiği tespit edilmiştir. Kendimizi daha iyi ifade edebilmek, karşımızdakini daha iyi anlayabilmek ve daha etkileyici olabilmek noktalarında hitabet ve bedendili..
Daha Fazla Detay