Yalın Altı Sigma Temel Metodoloji (Farkındalık) Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 

6 Sigma; ilk kez 1980 ’li yıllarda MOTOROLA tarafından ortaya çıkartılıp uygulanmaya başlanan, gerçekleştirilen başarılı projeler sonrasında da kısa sürede dünya çapındaki şirketlerin bünyelerine adapte ettiği bir ‘Yönetim Felsefesidir’. 6 Sigma ’nın özünde; birtakım kalite ve istatistik araçlarının kullanılmasıyla ‘Gerçek iş problemlerinin’ çözümü yer almaktadır. Ancak genellikle şirketlerin 6 Sigma’dan beklentisi..

Daha Fazla Detay

Kaizen Shopfloor (Gemba) Activity

 
Eğitimin Hedefi
 
Süreç Mükemmelliği yolunda gerçekleştirilen iyileştirme projelerinin en alt seviyede kabullenilmesi ve iyileştirme kültürünün şirket içinde yayılması için, bu aktivitelere tüm çalışanların katılmaları önemlidir. Bazı "fazla teorik" araçlar, herkesin konuyu anlamasını güçleştirirken, tam olarak anlaşılamayan ve sonuçları aylar sonra gözlenebilen iyileştirme çabaları her seviyeden destek alamayabilir. Bunun önüne geçebillmek için, olay yerinde (Gemba), yani sürecin fiilen çalıştığı noktada bazı pratik..
Daha Fazla Detay

Bankacılık Sektöründe 6 Sigma Uygulamaları

 

Eğitimin Hedefi

 
İlk kez 1980 ’li yıllarda MOTOROLA tarafından ortaya çıkartılıp uygulanmaya başlanan 6 Sigma, gerçekleştirilen başarılı projeler sonrasında da kısa sürede dünya çapındaki şirketlerin bünyelerine adapte ettiği bir ‘Yönetim Felsefesidir’, ancak genellikle şirketlerin 6 Sigma ’dan beklentisi; iş yapış biçiminin kökten değişmesi, bir başka deyişle ‘Kültürel Dönüşüm’ olmuştur. Bir problemi, iş ve müşteri beklentileri doğrultusunda nasıl ele almamız ve çözmemiz..
Daha Fazla Detay

Yalın Altı Sigma Kara Kuşak Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
1980’lerde MOTOROLA ’da geliştirilen ve yararları görüldükçe dünya çapında dev şirketlerde kullanılmaya başlanan 6 Sigma, 2000’li yıllarda “Yalın Düşünce” ile birleştirilerek “Yalın 6 Sigma”olarak kullanılmaya başlanmıştır. Metodoloji günümüzde üretim, hizmet, sağlık ve finans sektörlerinde başarıyla kullanılmaktadır. Yalın 6 Sigma Metodolojisi, kendi içinde katı bir disipline sahiptir, iş problemini bu disiplin çerçevesinde ele alır ve proje bazında..
Daha Fazla Detay

Yalın Altı Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi

 

Eğitimin Hedefi

 
Yalın Altı Sigma günümüzde üretim, hizmet, sağlık ve finans sektörlerinde başarıyla kullanılmaktadır ve kendi içinde katı bir disipline sahiptir. Metodoloji, iş problemini bu disiplin çerçevesinde ele alır ve proje bazında çözer. Bu projelerde görev alan proje ekiplerine liderlik eden proje yöneticisine Siyah Kuşak, ekip üyelerine de Yeşil Kuşak denir. Bu eğitimle hedeflenen Yalın 6 Sigma’da kullanılan kalite ve istatistik araçlarını ve metodolojiyi katılımcılara uygulamalı örneklerle..
Daha Fazla Detay

5S Endüstriyel Disiplin Teknikleri

 

Eğitimin Hedefi

 
Olumlu etkiler yaratacak bir çevre oluşturmak için sıradan bir temizlik operasyonu yerine genel düşünce yapısını değiştirmeye yönelik 5 adımlı bir eyleme ihtiyaç vardır. 5S sanayide; temizlik, tertip ve düzen demektir. İşyerinde "Benim saham, benim fabrikam ve benim makinem" felsefesini harekete geçirerek, çalışanların işyerlerini evleri gibi görmelerini sağlamak ve herkese bir sorumluluk vermektir. 5S yoğun olarak..
Daha Fazla Detay